Zavřeno

+420 777 018 487, +420 777 718 487

Komplexní péče o váš spokojený a zdravý úsměv
Příjemné klimatizované prostory
Pohodlná platba platebními kartami

Naše služby

Specializujeme se v oborech zubní prevence a hygieny, estetické stomatologie, endodoncie, protetiky, implantologie a ortodoncie. Klademe důraz na kontinuální vzdělávání a používání nejnovějších technologií. Naše služby pro vás jsou na nejvyšší úrovni. Tím vám zajistíme bezproblémovou léčbu vašich problému.


01 Dentální hygiena a prevence

Mít zdravé a krásné zuby je snem skoro každého člověka... Zubní kaz, zánět dásní i parodontitida  („paradentóza“) jsou nejčastějšími problémy v dutině ústní. Všechna tato onemocnění mají primárně stejného původce, a tím jsou bakterie zubního plaku ulpívající na zubech. Efektivní cestou ke zdravému úsměvu je tedy pravidelné a pečlivé odstraňování zubního plaku dřív, než se dostaví negativní důsledky jeho hromadění. Průvodcem touto prevencí je pro naše pacienty právě absolvování profesionální dentální hygieny. Dentální hygienistka individuálně zhodnotí stav stávající ústní hygieny a odhalí její případné nedostatky, na jejichž zlepšení se u daného pacienta zaměří. Za pomocí přístrojů i ručních nástrojů odstraní již vzniklé nežádoucí nánosy zubního plaku, zubního kamene, případně nevzhledných pigmentací. Následně vybere vhodné pomůcky (zejména mezizubní kartáčky), a naučí pacienta jak s nimi o zuby správně a efektivně pečovat. V prvotní  tzv. hygienické fázi s přihlédnutím k množství nánosů a stupni zánětu dásní, může být dentální hygiena, podobně jako ošetření zubním lékařem, rozdělena do 2 a více návštěv. Následná tzv. udržovací terapie je pak doporučována přibližně 1-2x ročně – profesionální čištění totiž prospěje nejen vašim zubům, ale rozzáří celý váš úsměv.

02 Korunky a fasety

Pokud je zub poškozen v takovém rozsahu, že ošetření fotokompozitní výplní není dostatečné, přichází na řadu protetická rekonstrukce korunkou. Ta navrací zubům estetický tvar a vzhled a zajistí obnovení žvýkací funkce. Podle estetických nároků pacienta používáme při zhotovení korunek různé materiály – kovové, kompozitní a keramické. Nejčastěji jsou používány korunky celokeramické, které se vyznačují vysokou estetikou a odolností. Při správné péči vydrží v ústech řadu let.

Při nevyhovující estetice vnější plošky zubů, nebo celých zubních oblouků přichází na řadu ošetření kompozitními/ keramickými fasetami, které dokáží vzhled, délku i šířku zubů upravit do požadovaného výsledku.

03 Vstupní vyšetření

Při prvním setkání Vás pečlivě vyšetříme a sestavíme individuální léčebný plán, který podle potřeby zahrnuje zubní hygienu a další níže uvedenou odbornou péči. Zubní lékařství je jeden z klíčových medicínských oborů, zdraví zubů se neprojevuje pouze estetickým výsledkem, ale souvisí s mnoha dalšími orgánovými systémy a s celkovou tělesnou kondicí, proto je pro nás dokonalý estetický i funkční výsledek prioritou. 

Vstupní vyšetření je u nás hrazeno zdravotní pojišťovnou. V první návštěvě vyplníte v čekárně registrační dotazník a náš personál Vám zhotoví ortopantomografický rentgenový snímek, který je nutný pro zjištění celkového stavu zubů i kostí. Mějte na paměti, že pojišťovna hradí vstupní vyšetření jen jednou za šest měsíců. Ošetřující lékař zaznamená stav Vašich zubů a zkontroluje i stav dásní, jazyka, sliznic, uzlin, kloubů a slinných žláz. Podle potřeby může zhotovit i několik intraorálních snímků přímo v ordinaci, ty nás informují o mezizubních kazech, které nemusí být při vyšetření pohledem vidět, a také o kvalitě stávajících výplní a korunek. V našem zubním centru vše absolvujete na jednom místě, bez zbytečného stresu a dlouhého čekání. Na závěr Vám lékař sdělí léčebný plán, vysvětlí jednotlivé fáze ošetření a sdělí cenové rozpětí řešení vašich problémů se zuby. Neodkládejte změnu lékaře, naše péče se Vám vyplatí. 

04 Amalgámové výplně?

V současné době se neustále diskutuje škodlivost amalgámových výplní. I přes velkou odolnost tohoto dříve masivně užívaného materiálu si dnes uvědomujeme i jeho nedostatky - velké ztráty tvrdých zubních tkání při preparaci na amalgámovou výplň a následné riziko odlomení části korunky zubu u větších defektů dostavovaných tímto materiálem. Amalgámové výplně totiž mohou působit v zubu jako klín. Tlak působící na tento klín při žvýkání  způsobuje vznik trhlin a prasklin v zubu, což může časem vyústit v rozlomení zubu. Pokud je prasklina v nešťastném místě, nezbývá nic jiného než zub vytrhnout. Proto preferujeme a doporučujeme estetičtější a šetrnější ošetření fotokompozitními výplněmi, které mají velmi podobný modul elasticity jako tvrdé zubní tkáně a toto riziko u nich nehrozí.

05 Bílé fotokompozitní výplně a dostavby

První volbou při ošetření zubního kazu se pro nás staly bílé fotokompozitní výplně. Jsou pro zubní tkáně mnohem šetrnější a výsledný estetický efekt ošetření je mnohonásobně lepší než u dříve používaných výplní amalgámových. Kvalitně provedená výplň je téměř nerozeznatelná od zdravého zubu. Fotokompozitní výplně jsou nejžádanějším ošetřením jak zubního kazu, tak ulomené části zubu. Dlouhá trvanlivost bílých výplní je podmíněna nejen precizním zhotovením ze strany lékaře, ale také vysokou úrovní pacientovy hygieny. Materiál používaný v našem zubním centru - Enamel Plus HRi, je jeden z nejkvalitnějších systémů na trhu. Po osvícení polymerační lampou zůstává inertní a do ústní dutiny již nic neuvolňuje, jedná se tedy o naprosto bezpečné ošetření.

06 Rekonstrukce poškozených zubů

K poškození zubů dochází z nejrůznějších důvodů. Někdy je chrup poničen dokonce do té míry, až by se mohlo zdát, že jediné řešení spočívá v návštěvě stomatologa, vytrhání zubních pozůstatků a nasazení protézy.
U nás je obnova i zcela zničeného zubu už dávno rutinní záležitostí, a nemáte tedy žádný důvod se takového zubu zbavovat. Nedostatek snadno napravíme: navrátíme vašemu zubu funkční a estetické kvality, abyste opět mohli bez problémů kousat a usmívat se.

07 Ošetření kořenových kanálků - Endodoncie

Zub jako takový se skládá ze tří základních vrstev - skloviny v korunkové/cementu v kořenové části zubu - ty se vyskytují na povrchu, z dentinu neboli zuboviny, která je další niternější vrstvou a poslední vrstvy – zubní dřeně, která slouží k výživě a inervaci zubu. Poslední vrstva je nejcitlivější, nejnáchylnější k poškození a pokud kaz nebo zlomenina zubu zasáhne až k ní, dojde k jejímu nenávratnému poškození a odumření. Pokud k takové situaci dojde je nutné celou odumřelou zubní dřeň odstranit, aby nedocházelo k dalšímu šíření škodlivých látek do organismu a k následnému poškození okolní kosti vyúsťující ztrátou zubu, oslabením okolní kostní hmoty i šíření bakterií do celého těla. Ošetření zubních kanálků bývá náročným výkonem, který se však díky špičkovému vybavení našich ordinací a zkušenosti našich lékařů stává dalším bezbolestným a pro pacienta co možná nejpohodlnějším zákrokem. Celé ošetření je prováděno v anestezii a s použitím kofferdamu (krycí blány), který brání dalšímu průniku bakterií z dutiny ústní do kořenového kanálků. Kofferdam je taktéž pomůckou, která pacientovi poskytuje bezpečnější a příjemnější ošetření. Pro dosažení co možná nejlepších výsledků používáme v našem zařízení kombinaci ruční a strojové endodoncie a samozřejmostí jsou i lupové brýle, které lékaři poskytnou potřebné zvětšení obrazu.

08 Náhrada chybějících zubů

Není-li Váš chrup v ideální kondici a neslouží, jak má? Potřebujete-li udělat něco se vzhledem Vašich zubů? 

Stanovíme komplexní léčebný plán, vybereme vhodný typ náhrady, abychom zajistili prvotřídní funkčnost a dosáhli co nejlepšího estetického výsledku.

Chybějící zuby lze nahradit několika způsoby:

  • Celokeramické korunky
  • Snímatelné náhrady
  • Implantace zubů
09 Implantace zubů

Chybějící zuby představují nejen estetický, ale i funkční problém. Už při ztrátě jednoho zubu dochází ke sklánění zubů sousedních, úbytku kosti a ke ztrátě funkční integrity zubních oblouků. Dříve bylo jedinou možností řešení defektu preparace (broušení) okolních zubů a přemostění mezery fixním můstkem. Pokud jsou však zuby sousedící s mezerou zdravé je broušení zbytečný zásah do jejich celistvosti. Dlouhodobým, funkčním, estetickým a pro okolní zuby šetrným řešením jsou zubní implantáty. Zjednodušeně se jedná o biokompatibilní šroub, který se krátkým ambulantním operačním zákrokem ukotví do čelisti v místě chybějícího zubu a nahradí tak jeho kořen. Na tento šroub se po jeho vhojení nafixuje korunka, která je k nerozeznání od ostatních zubů. Implantáty jsou estetické i pevné a můžete díky nim opět žvýkat bez omezení. V našem zubním centru používáme český implantační systém Lasak a švédský implantační systém Astra, všechny zákroky provádí zkušený implantolog MUDr. Zdeněk Pokorný za asistence jednoho z našich lékařů. 

10 Ošetření dětí

Myslíme i na Vaše děti a pokud jste u nás registrováni, rádi se o ně postaráme. S dítětem nás můžete navštěvovat od prořezání jeho prvních zoubků, pomalu si tak zvykne na prostředí zubní ordinace a nemá ho hned spojeno s nepříjemným zážitkem. Později se z takovýchto dětí stávají lépe spolupracující pacienti, kteří se nebojí neznámého prostředí a jsou tak lépe a kvalitněji ošetřitelní. Rodičům vysvětlíme, jak o dětské zuby pečovat. Pro pohodu ošetření je důležité, aby děti nebyly unavené, případně nachlazené. Je dobré s dítětem návštěvu u zubního lékaře doma „natrénovat“, popisovat průběh návštěvy pravdivě a bez zbytečných emocí, nevyprávět vlastní nepříjemné zážitky a nestrašit zbytečně děti. U nás se snažíme o bezbolestnost výkonů, proto jsou děti ošetřovány v lokální anestezii. Bolest při aplikaci snižujeme potřením místa vpichu znecitlivujícím gelem, aby děti injekci hravě zvládly. Snažíme se o co nejcitlivější přístup, aby dítě spolupracovalo a nebralo návštěvu zubního lékaře za stresující. U starších dětí je možno za určitých podmínek provést takzvané pečetění stálých zubů. Pečetění zubů je preventivní zákrok, který má ochránit čerstvě prořezané stálé stoličky před vznikem zubního kazu. Jedná se o nebolestivý zákrok, při kterém se jamky a rýhy, což jsou predilekční místa vzniku zubního kazu, vyplní fotokompozitní hmotou a tak se minimalizuje riziko vzniku zubního kazu v těchto místech.

11 Bělení zubů

Krásný, zdravý úsměv je v dnešní době vizitkou, kterou si velmi často v momentu prvního kontaktu s člověkem vyměňujeme. Naše zubní centrum Vám nabízí systém domácího bělení Opalescence. Tato metoda je velmi účinná a zároveň šetrná, nepoškozuje zubní sklovinu. V průběhu dne jsme všichni vystaveni mnoha vlivům, které zuby zabarvují, zvláště pak milovníci kávy, čaje a červeného vína. Díky domácím nosičům, které Vám na základě otisků zhotovíme, si můžete zuby kdykoliv „vybělit“ v pohodlí domova. V případě, že je zabarvený pouze jeden zub, je možno jej vybělit samostatně. Pokud je zabarvení zubu způsobeno odumřením zubní dřeně (tmavé mrtvé zuby) nebo  je dáno nevhodným ošetřením kořenového kanálku, lze zub vnitřně vybělit systémem Opalescence endo. V případě zájmu Vám více informací poskytne Váš ošetřující lékař. 

12 Ortodoncie

Ortodoncie je obor zabývající se léčbou nepravidelností chrupu, která může spočívat v chybném postavení jednotlivých zubů, zubních skupin, zubních oblouků nebo celých čelistí. Tyto nepravidelnosti mohou vést k estetickým i funkčním vadám. Tyto vady je potřeba v první řadě diagnostikovat a následně léčit, nebo jim v ideálním případě, pokud to jde, předcházet. Praktický zubní lékař odesílá pacienta ke specialistovi. Ten dle diagnostikované vady určí plán léčby a následně vadu léčí. U závažných případů je někdy zapotřebí spolupráce ortodontisty s parodontologem, chirurgem, implantologem nebo praktickým zubním lékařem. Tato spolupráce u nás probíhá díky širokému spektru zaměření našich zubních lékařů efektivně a bez zbytečných časových prodlev.

Více informací o ortodoncii zde.


ARSY line s.r.o. 2017

Upozornění

Zavřít